Vážení,

vzhledem k uzavírce křižovatky Rozsocha dochází od 15. července do 31. srpna 2024 k výrazné změně jízdního řádu linky 700903.

Popis změn:

Spoje do/z Ústí pojedou v trase: Ústí - Libchavy - Říčky - Rviště - Brandýs - Mostek - Podlesí - Seč - Sudslava - Velká Skrovnice - Rozsocha.

Úsek Brandýs - Choceň bude zajištěn samostatnými spoji.

Mezi jednotlivými spoji bude vždy v Brandýse v celou hodinu zajištěna přestupní vazba.

Tzn. spojení z obcí Velká Skrovnice, Sudslava, Seč a Podlesí do Chocně bude s (garantovaným) přestupem v Brandýse.

Jsme si vědomi, že se pro cestující jedná o nepříjemnost, avšak vzhledem ke kompletní uzavírce křižovatky v Rozsoše tato situace nemá jiné řešení. Věříme, že se stavba stihne v termínu a od začátku školního roku budou spoje jezdit tak, jako doposud.

Děkujeme za pochopení.

oddělení dopravní obslužnosti

odbor dopravy a silničního hospodářství

Krajský úřad Pardubického kraje

 

Výlukové jízdní řády nalaznete ZDE.

BUS výluka od 15.7.2024 31.8.2024 Rozsocha uzavírka 1BUS výluka od 15.7.2024 31.8.2024 Rozsocha uzavírka 2

 

V úterý 16.7.2024 bude celý den neprůjezdná komunikace okolo hráze u rybníku na Kališti z důvodu asfaltování komunikace.

Děkujeme za pochopení.

Obec Orlické Podhůří

Dne 17. června místostarostka Lucie Kaplanová z osobních důvodů rezignovala na post místostarostky a zastupitelky obce. Za dosavadní práci pro obec jí děkujeme a přejeme jí vše dobré v další životní etapě.

Jelikož do zastupitelstva obce členové kandidovali samostatně a neměli tak náhradníky, zůstává tento post zastupitele neobsazený. Až do dalších voleb bude zastupitelstvo obce pouze osmičlenné.

Zastupitelstvo obce na svém jednání 25. června zvolilo novou místostarostku Martu Folkovou. Blahopřejeme ke zvolení a těšíme se na spolupráci!